INWESTYCJE MIESZKANIOWE

KAMIENICA ORDYNACKA

LOKALIZACJA

Najbliższe otoczenie Kamienicy Ordynackiej łączy historię ze współczesnością: po sąsiedzku, nad Tamką wznosi się Zamek Ostrogskich, w którego piwnicach Złota Kaczka pilnuje skarbu. Obok zaprasza surowy, szklany gmach Muzeum Fryderyka Chopina. Vis-à-vis Kamienicy ciszę zielonego skweru Bohdana Wodiczki delikatnie rozpraszają Chopinowskie mazurki w wykonaniu wirtuozów z Uniwersytetu Muzycznego. Poniżej, u stóp skarpy, rozciąga się wspaniały widok na Wisłę i rozświetlony pylon mostu Świętokrzyskiego.

PONAD STO LAT W NIE ZMIENIONEJ FORMIE

Kamienica Ordynacka powstała, gdy jej najbliższe sąsiedztwo - ulice Okólnik, Ordynacka, Szczygla - rozkwitało pod opieką znamienitych warszawskich rodów. Ten fragment miasta stał się elegancką dzielnicą elit, gdzie obok luksusowych kamienic wznosiły się reprezentacyjne budynki użyteczności publicznej: Konserwatorium Muzyczne połączone ze starym Zamkiem Ostrogskich, gmach Cyrku Warszawskiego z czteropiętrową widownią na 3000 widzów, a na rogu kaplica św. Wincentego à Paulo, w której odbywały się najwytworniejsze śluby w stolicy.Dziś nie ma już cyrku, kaplicy, ani budynku konserwatorium, ale Kamienica Ordynacka, jedna z niewielu w Śródmieściu, przetrwała burze XX wieku. Jej okolice to wciąż najbardziej reprezentacyjna część Warszawy. Ulica Okólnik jest malowniczym zakątkiem, ukrytym tuż za Traktem Królewskim - wszystkie słynne budynki Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia, jak Pałac Staszica, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Hotel Bristol czy Zamek Królewski można obejrzeć w czasie jednego krótkiego spaceru. Blisko stąd do eleganckich butików, modnych restauracji i kawiarni, ale równie szybko można się przenieść do energicznego centrum miejskiego gwaru: metra, budynku Giełdy Papierów Wartościowych, okolic Pałacu Kultury.

ARCHITEKTURA

Od ponad stu lat Kamienica Ordynacka stoi na rogu Okólnika i Ordynackiej. Zbudowana w 1912 roku na terenach dawnej Ordynacji Krasińskich, jako jeden z nielicznych budynków ocalała w niemal niezmienionej formie. Spokojna, jasna fasada w charakterystycznym niegdyś dla całego kwartału stylu neoklasycystycznym ozdobiona jest jedynie delikatnym boniowaniem i płaskorzeźbami laurowych wieńców, nawiązujących do herbu rodziny Krasińskich. Przez długi czas zaniedbana i nieco zapomniana Kamienica dzięki starannym pracom renowacyjnym we wnętrzach odzyskuje dawny blask i znów staje się perłą Śródmieścia.Dwa wewnętrzne dziedzińce - dodatkowe źródło naturalnego światła w mieszkaniach - zmienią się nie do poznania. Jasny kamień, starannie zaprojektowana zieleń, ażurowe, geometryczne daszki nad nowymi wejściami do klatek i oryginalne lampy nadadzą im stylowego sznytu. Brama Kamienicy stanie się szykownym przejściem z szarej ulicy do świata harmonijnej elegancji.Projekt renowacji hallów Kamienicy Ordynackiej to nowoczesna adaptacja szlachetnej estetyki lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Jasne ściany, białe marmurowe schody, dębowe drzwi, mosiężne detale, zachwycające secesyjną linią drzwi windy, artdecowskie zdobienia nadproży, zachowana czarno-biała szachownica posadzki... - wnętrza, które uwodzą wrażeniem, że czas zatrzymał się w momencie, gdy wytworna forma ceniona była na równi z dobrymi manierami. Zapowiadają luksus wysokich apartamentów z widokiem na Wisłę, których unikatowego charakteru próżno szukać w nowych budynkach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

t. 22 209 50 50

www.kamienicaordynacka.pl

BIURO SPRZEDAŻY

Godziny otwarcia: Pn-Pt: 9.00 - 17.00

Sb. spotkania umawiane telefonicznie

ul. Rozbrat 44A (IV piętro)

00-419 Warszawa

e. info@kamienicaordynacka.pl